sobota, 3 stycznia 2015

polsko-grecka wymiana kulturowa

Grupa projektowa złożona z uczniów klas I i II gimnazjum przygotowała na początku grudnia kartki z życzeniami świąteczno-noworocznymi dla przyjaciół z kilku krajów, adresatami byli uczestnicy tegorocznego projektu eTwinning "IdiomaTIK".
Do nas zawitał wielokrotnie listonosz z życzeniami od 3 klas z Grecji - ze stolicy Aten, miasta Volos oraz Pireus, z Finlandii, Turcji i od drugiej klasy koordynującej cały nasz duży projekt międzynarodowy z Francji.
Przyszła też pocztówka z Lwowa - od zespołu pani Oksany, z którym realizowaliśmy w ubiegłym roku szkolnym projekt "Deutsch PLUS".
Tegoroczna wymiana życzeń i tradycji bardzo się udała, a zgromadzony materiał językowy wykorzystamy także na zajęciach eTwinning i podczas lekcji z realioznawstwa. Mamy też oryginalne dekoracje do gazetki projektu. Smak greckich słodyczy świątecznych i zapach przypraw, długo pozostanie w pamięci :) Każdy uczeń otrzymał od rówieśnika z Volos własnoręcznie wykonaną kartkę z życzeniami po niemiecku i po grecku - to była dla wielu pierwsza przygoda z takim zadaniem. Uwagę zwracało pismo greckie, całkiem inne od tego, jakim piszemy my ...
żywe lekcje języka obcego = nauka z użyciem różnych zmysłów

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz